Sculptra

Preparat Sculptra można określić jako środek wolumetryczny ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia.

Sculptra nie jest ani działający czasowo środkiem ani też stałym implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzaniu tkanek twarzy do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt. Preparat działa stopniowo, przywracając to, co zostało utracone. To metoda dyskretna, której efekty kosmetyczne pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2 lub 3 zabiegów, a rezultaty wyglądające bardzo naturalnie, powinny być widoczne po około sześciu tygodniach. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu Sculptra może się utrzymywać przez ponad 2 lata, to jest znacznie dłużej niż w przypadku innych metod korekcji.

Od 1999 roku na świecie wykonano nim ponad 150.000 zabiegów. Główny składnik preparatu Sculptra, kwas L-polimlekowy, jest stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu), biodegradowalna (tzn. rozkładana lub metabolizowana w ludzkim organizmie) o dobrze tolerowana.

Prze zabiegiem nie jest konieczne przeprowadzenie testów alergicznych.

Preparat Sculptra można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

  • głębokich fałdów, jakie tworzą się między nosem a ustami (zmarszczek nosowo-wargowych)
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
  • zapadniętych policzków
  • zmarszczek na policzkach i podbródku
  • okolic kości policzkowych.
Umów wizytę