Peeling

Peelingi chemiczne to najczęściej wykonywane zabiegi w gabinecie dermatologii estetycznej. Ich działanie polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, wywołującym złuszczanie części naskórka i/lub skóry właściwej, a następnie regenerację, odmłodzenie i poprawienie kondycji skóry. Zależnie od głębokości działania peelingi można podzielić na: powierzchowne (obejmują swoim działaniem złuszczającym jedynie wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą, np. peeling z użyciem niskich stężeń kwasu glikolowego), średniogłębokie (docierają podnaskórkowo, stymulują komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny, np. peeling TCA, AHA 50-70%) oraz głębokie (działają na poziomie skóry właściwej, np. peeling fenolowy).

Umów wizytę

AHA (alfa-hydroksykwasy), do których należy peeling -zmniejszają spójność komórek naskórka i zapobiegają pogrubieniu warstwy rogowej. Na poziomie mieszków włosowych i gruczołów łojowych redukują nadmierne rogowacenie. Regulują wydzielanie łoju i pomagają usunąć zaskórniki. AHA aktywizują produkcję kolagenu i elastyny oraz syntezę glikozaminoglikanów (kwas hialuronowy).KWAS GLIKOLOWY ma również działanie rozjaśniające skórę dzięki zawartości substancji depigmentacyjnych, wpływających na transport melaniny.

Wskazania: nadmierne rogowacenie, trądzik pospolity, drobne zmarszczki, utrata elastyczności skóry, przebarwienia.

BHA (beta-hydroksykwas) – kwas salicylowy jest otrzymywany z liści słodkiej brzozy, liści winogron lub innych roślin. Wywołuje powierzchowne złuszczanie starszych warstw naskórka. Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, wpływa na usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok, rozjaśnia powierzchowne przebarwienia.

Wskazania: trądzik pospolity, trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych

Należy do grupy alfa-ketokwasów. W roztworze wodnym ulega przekształceniu do kwasu mlekowego o silnych właściwościach nawilżających, regulujących wydzielanie łoju, odkażających i hamujących powstawanie zaskórników. Działa średniogłęboko wywołując złuszczanie naskórka trwające 7-10 dni. Dodatkowo tworzy na skórze film, który zabezpiecza przed odwodnieniem. Posiada duże zdolności do remodelingu skóry.

Wskazania: fotostarzenie, zmaszczki, wiotkość skóry, przebarwienia.

KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY pozwalana kontrolowane złuszczanie naskórka i skóry na różnych głębokościach zależnie od użytych stężeń preparatu oraz ilości wartsw. TCA daje szczególnie dobre efekty w leczeniu blizn i przebarwień. Jest rekomendowany w redukcji zmarszczek. Po zabiegu przez 7-10 dni utrzymuje się znaczne złuszczanie naskórka i wyraźne zarumienienie skóry.