Żylaki

Naszym Pacjentom proponuję  zawsze rozwiązania małoinwazyjne, bezbolesne, nie wymagające praktycznie rekonwalescencji, technologicznie najbardziej zaawansowane. Takim zabiegiem jest ablacja termiczna niewydolnych żył prądem radiowej częstotliwości

ClosureFast™, która precyzyjnie i skutecznie leczy pacjentów cierpiących na przewlekłą niewydolność żylną /żylaki/.

Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym, bez „narkozy”, pod kontrolą USG. Specjalny cewnik zabiegowy do chorej żyły wprowadzam przez nakłucie skóry a moc użytej energii jest kontrolowana przez czujniki elektroniczne. Wytworzona przez cewnik temperatura 120 st. C jest optymalna do zniszczenia struktur kolagenu w operowanej żyle i jej skutecznego obkurczenia i zamknięcia, czyli wyleczenia.

Zabieg wykonuje się w sali zabiegowej, w okresie rekonwalescencji wymagane jest chodzenie w pończochach kompresyjnych przez okres 72 godzin. Po tym okresie pacjenci wracają do codziennych czynności zawodowych.

System ClosureFast ™ dawniej Vnus, Venefit jest jedyną oryginalną technologią  termiczną do leczenia niewydolności żylnej przy użyciu fali radiowej.

Umów wizytę

Oferuję Państwu najnowsze osiągnięcie medycyny w leczeniu małoinwazyjnym niewydolności żylnej /żylaków/, klejenie chorych żył przy użyciu kleju n-Butylo-Cyjanoakrylowego. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga „narkozy”, a nawet znieczulenia miejscowego,   a system do sklejenia niewydolnej żyły wprowadza się przez zwyczajny „venflon” do kroplówki. Po zabiegu pacjent nie wymaga praktycznie żadnej rekonwalescencji, dzień po zabiegu może wrócić do normalnych, codziennych zajęć.

Zabieg wewnątrznaczyniowego klejenia żył wyznacza kierunek i wskazuje przyszłość w leczeniu żylaków kończyn dolnych w XXI wieku.

Zabieg wykonuje się w sali zabiegowej, bez potrzeby pozostawania w szpitalu, a w okresie rekonwalescencji niema konieczności chodzenia w pończochach kompresyjnych. Pacjenci praktycznie po zabiegu mogą powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jest to zabieg polegający na zamknięciu zmienionych patologicznie naczyń żylnych (drobne żylaki, pajączki żylne) przy użyciu środka obliterującego, który deponuje się przy użyciu iniekcji.

W zależności od średnicy naczynia stosuje się substancję o różnych stężeniach, w postaci czystej lub zmieszanej z powietrzem (skleroterapia piankowa sp. Tessariego). Skleroterapia sp.Tessariego stanowi często uzupełnienie leczenia małoinwazyjnego jak i klasycznej operacji żylaków kończyn dolnych.

Zabieg skleroterapii wykonuje się ambulatoryjnie w gabinecie  lekarskim, w okresie rekonwalescencji zalecane jest chodzenie specjalnych wyrobach uciskowych przez okres 72 godzin.

W swojej praktyce używam lasera naczyniowego VariLite, który umożliwia mi zamykanie przezskórne zmian naczyniowych przy użyciu fal  o długości 532 nm i 940 nm. Laser naczyniowy służy do zamykania drobnych poszerzeń naczyń na twarzy, okolicach nosa  tzw. teleangiekazji. Laserem naczyniowym również zamykam tzw. pajączki naczyniowe na skórze nóg, które często towarzyszą zmianom żylakowym. Laserem naczyniowym również można zamykać naczyniaki o niewielkich rozmiarach.

Zabieg wykonuje się ambulatoryjnie na wizycie w gabinecie lekarskim, w okresie rekonwalescencji zaleca się stosowanie odpowiednich kremów osłaniających i przyspieszających gojenie. Nie ma potrzeby chodzenia w pończochach kompresyjnych przy zabiegach na kończynach dolnych.

Inne zabiegi z kategorii Chirurgia naczyniowa