Flebologia

Flebologia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób żył, takich jak żylaki kończyn dolnych, zakrzepica żylna, naczyniaki.

Mam zaszczyt bycia w niewielkiej grupie lekarzy w Polsce posiadających certyfikat umiejętności przyznany przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne.To powoduje, że największą grupę leczonych przeze mnie pacjentów stanowią chorzy z żylakami kończyn dolnych.Moim pacjentom, którzy zgłoszą się do gabinetu Medtime oferuję kompleksową opiekę medyczną, począwszy od diagnostyki przy pomocy badania usg-doppler układu naczyniowego, a skończywszy na leczeniu operacyjnym. U moich chorych z żylakami najczęściej stosuje techniki leczenia mało inwazyjnego, takie jak wewnątrznaczyniowa ablacja termiczna z użyciem fal radiowych- Closure Fast, klejenie chorych żył z zastosowaniem cewnika wewnątrzżylnego Venaseal, skleroterapię z użyciem płynu i piany oraz przezskórne zamykanie poszerzonych naczyń „pajączków”/ używając lasera. W przypadkach ciężkich wykonuję również klasyczne zabiegi operacyjne żylaków.

Prowadzę pełną diagnostykę  i leczenie zakrzepicy żylnej powierzchownej i głębokiej u pacjentów bez obecności żylaków, kobiet w czasie ciąży oraz chorych z zaawansowanymi żylakami.

Dużą grupę chorych stanowią osoby z obecnością owrzodzeń troficznych kończyn dolnych. W gabinecie MEDTIME poprzez leczenie zachowawcze wygajamy zmiany skórne, a następnie prowadzimy leczenie zabiegowe likwidując przyczynę występowania owrzodzeń.

Bardzo częstym defektem estetycznym, szczególnie u kobiet są tzw. pajączki naczyniowe czyli teleangiektazje i wenulektazje. Tego typu zmiany występują nie tylko na  nogach, ale także na twarzy i tułowiu.

W gabinecie MEDTIME   takie zmiany leczymy używając  lasera naczyniowego, który jest przeznaczony do zamykania poszerzonych naczyń włosowatych, naczyniaków rubinowych, starczych itp.

Umów wizytę

Inne zabiegi z kategorii Chirurgia naczyniowa