Badanie znamion

Naszym Pacjentom oferujemy badanie, które jest nieinwazyjną metodą oceny skóry i błon śluzowych. Wideoermatoskopia umożliwia precyzyjną identyfikację zmian skórnych, co pozwala na śledzenie ich ewolucji na przestrzeni czasu oraz podjęcie decyzji o usunięciu podejrzanej zmiany we wczesnym stadium zaawansowania. Jest to główne narzędzie w diagnostyce czerniaka i raków skóry, gdzie wczesne wykrycie znacząco poprawia szanse na wyleczenie.

W naszym gabinecie używamy wideodermatoskopu microDERM® D120, który pozwala na tworzenie indywidualnej dla każdego Pacjenta mapy zmian skórnych oraz bezpośrednie porównywanie obrazów z kolejnych badań kontrolnych. Dysponuje on powiększeniem od 15 do 120 razy, co w połączeniu z najwyższej jakości optyką daje możliwość szczegółowej diagnostyki.

Badanie z użyciem wideodermatoskopu jest dedykowane następującym grupom Pacjentów:

  • Osoby ze znamionami, niezależnie od ilości i czasu ich trwania tzw.pieprzyki
  • Osoby, które zaobserwowały zmiany w obszarze wcześniej istniejącego znamienia
  • Osoby z przewlekle utrzymującymi się zmianami skórnymi, takimi jak przebarwienia, plamy, strupki, guzki, nadżerki
  • Osoby ze zmianami na paznokciach
  • Osoby, u których w rodzinie występowały nowotwory skóry
  • Osoby, które przeszły nowotwór skóry, w celu monitorowania stanu po leczeniu
  • Osoby korzystające z solarium

Badanie jest bezbolesne, wykonywane w gabinecie lekarskim, a wynik oceniony przez lekarza wraz z analizą komputerową jest dostępny natychmiast.

Jeżeli zdiagnozujemy zmianę podejrzaną, możemy ją usunąć i wykonać badanie histopatologiczne /pod mikroskopem/, które ostatecznie postawi nam rozpoznanie i wytyczy dalszy tok postępowania.

Umów wizytę

Inne zabiegi z kategorii Dermatologia